Search
فیلتر عمومی
تنها موارد دقیقا یکسان
جستجو در عناوین
جستجو در محتوای مطالب
فیلتر بر اساس نوع
برنامه‌ها
نوشته‌ها
حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی و مبارزه با رضاشاه
مدت زمان : ۲ دقیقه

قیام آیت الله نجفی مهم‌ترین حرکت حوزه در مقابله با رضاشاه بود که با مهاجرت علما به قم برای براندازی رضاشاه آغاز شده بود و با شهادت رهبر قیام پایان یافت.

z

فایل صوتی (۱۲۸)

۲ مگابایت
اشتراک
با خبر شدن از
guest
5 دیدگاه
قدیمی‌ترین
جدیدترین دارای بیشترین رأی
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
هومن ثانیان

با سلام بذل و بخشش رضا شاه از خاک ایران که در برنامه پخش شد برام خیلی جالب بود لطفا در صورت امکان موارد ذکر شده از این بخشش ها مانند اروند رود و کوه آرارات را بصورت تیتر وار در سایت قرار دهید. این موضوعی که خیلی از مردم از ان اگاه نیستند. ممنون

سرباز خمینی

ضمن عرض سلام و خسته نباشید بابت این برنامه پر محتوا و انشالله فصل های بعدی ادامه داشته باشه
بنده تمام قسمت ها و کلیپ ها را به طور کامل دیدم و از مطالب استفاده کردم
پیشنهادی دارم و آ« هم اینکه در کنار معرفی کتاب هر انقلاب که در کانال صورت میگیره لطفا فیلم های سینیمایی رو که در هر انقلاب و دوران ساخته شده رو در یک لیستی معرفی کنید، تشکر

JF

سلام🙂
خواستم تشکر کنم بابت برنامه خوبتون (من تازه با برنامهتون آشنا شدم )قبلا از برنامه های تاریخی بدم می اومد چون برنامه ها طوری بودن که من خوابم میبرد اما دوران خیلی باحاله دمتون گرم 😘

محمد

💢 انقلاب اسلامی یا اسلام انقلابی؟

🔸 عده‌ای میان «انقلاب اسلامی» و «اسلام انقلابی» اشتباه می‌کنند، یعنی برای آنها مبارزه و انقلاب هدف است؛ اسلام وسیله‌ای است برای مبارزه و انقلاب. نتیجه‌اش این است که از اسلام انتخاب می‌کنیم؛ هر چه از اسلام ما را در مسیر مبارزه قرار بدهد آن را قبول می‌کنیم و هر چه از اسلام – لااقل فکر کنیم – ما را در مسیر مبارزه قرار ندهد آن را از اسلام طرد می‌کنیم. آنوقت بر اساس اینکه ما اسلام را هدف، و مبارزه و جهاد را وسیله‌ای برای برقراری ارزشهای اسلامی بدانیم یا مبارزه را هدف بدانیم، تفسیرها از اسلام، انسان، توحید، تاریخ، جامعه و تفسیرها از آیات قرآن متضاد و متناقض می‌شود.

🔹 آن که مبارزه را هدف می‌داند می‌گوید من همیشه باید در حال مبارزه باشم و اصلا اسلام برای مبارزه آمده است. نه، اسلام نیامده برای مبارزه، ولی در اسلام عنصر مبارزه هست. اسلام خیلی دستورها آورده و یکی از آنها مبارزه‏ است اما نه اینکه اسلام آمده فقط برای مبارزه، و هدفی جز مبارزه ندارد. اسلام آمده برای اینکه بشریت را به سعادت برساند و یکی از وسایلی که در شرایط خاص از آن استفاده می‌کند مبارزه است.

📙 استاد مطهری، آینده انقلاب اسلامی ایران، ص۹۲

پهپاد

احتراما حضرت امام خمینی دو بار
و مقام معظم رهبری (لااقل تا سال ۹۱) ، ۲۴ مرتبه اسم از اسلام انقلابی بردند.

تنها در جنگ بود که صنایع نظامی ما از رشد آن چنانی برخوردار شد و از همه اینها مهمتر استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت.
(صحیفه نور ۳/۱۲/۶۷)

… ولی این فاجعه غمناک و شهادت های پی درپی به پیروزی اسلام انقلابی سرعت بخشید.
(صحیفه نور ۶/۴/۶۱)

…. ضربه بر آنها وارد خواهد آمد و وارد آمد و بیشتر از این هم میآید. در جوامع اسلامی، موج گرایش به اسلام انقلابی، یک موج زنده است؛ هیچ کارش هم نمیتوانند بکنند. البته، سرکوب و سختگیری میکنند، تهمت میزنند، رویشان اسم تروریست میگذارند، ولو هیچ ارتباطی هم با جمهوری اسلامی نداشته باشند؛ ولی برای این که دو طرف را بکوبانند، این ارتباط را ادعا میکنند. این کارها را دشمن میکند؛ اما آن کاری را که نمیتواند بکند، از بین بردن این موج گرایش به اسلام انقلابی در میان ملتهاست. این کار را نمیتوانند بکنند، نتوانستند و بعد از این هم نخواهند توانست انجام بدهند.
(رهبر انقلاب ۱۳/۱۰/۶۸)

به نظر من در زمینه‌‌ی دیپلماسی، فعالیتهای خوبی دارد انجام میگیرد. دیپلماسی ما باید با روحیه‌‌ی انقلاب همراه باشد – یعنی اسلام انقلابی – این است که به ما بُرش میدهد.
(رهبر انقلاب ۲/۶/۹۱)

پس «اسلام انقلابی» را بستگی دارد چه اراده کنیم و چه منظورمان باشد.

باتشکر

Pin It on Pinterest

Share This