معرفی فیلم: برادری در جنگ (The Brotherhood of War)

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نام فیلم: The Brotherhood of War
(کره‌ای: Tae Guk Gi، به معنی پرچم کرهٔ واحد که پس از جدایی دو کره، به عنوان پرچم کره جنوبی می‌شناسیم)
کارگردان: Kang Je-gyu
سال تولید: ۲۰۰۴
کشور سازنده: کرهٔ جنوبی

“برادری در جنگ” یا عنوان کره‌ای “تائه گوک گی”، نام فیلم سینمایی ساختهٔ کرهٔ جنوبی است که به وقایع جنگ کره و در نتیجهٔ آن، پررنگ شدن مرز میان کرهٔ شمالی و جنوبی می‌پردازد. روایتی که مخاطرات جنگ کره را از منظر غیرنظامیان ساکن شبه جزیره نمایش می‌دهد.
قهرمان فیلم، جوان کره‌ای ساکن جنوب شبه جزیرهٔ کره است که پس از مرگ پدر سرپرست خانواده محسوب می‌شود. با شعله‌ور شدن آتش جنگ، ارتش جنوب اقدام به سربازگیری می‌کند و جین تائه و برادرش به خدمت اجباری ارتش فرستاده می‌شوند. برادر بزرگ‌تر احساس مسئولیت می‌کند و در صحنهٔ نبرد دست به اقدامات جسورانه می‌زند تا فرمانده را راضی به معاف نمودن برادر کوچک‌تر نماید، اما از این رهگذر تنها درجات نظامی بالاتر نصیبش می‌شود و تفکر تهاجمی او در میدان جنگ میان دو برادر فاصله می‌اندازد. جایی در میدان جنگ با یک اشتباه جنوبی‌ها، برادر بزرگ‌تر ناخواسته در میان شمالی‌ها قرار می‌گیرد و به انتقام از ارتش کرهٔ جنوبی به نیروهای شمال می‌پیوندد. در یک سکانس دو برادر با لباس دو طرف درگیر، در جستجوی یک‌دیگر اما ظاهراً در تقابل با هم قرار می‌گیرند و جنگ کره تلویحاً به عنوان “برادرکشی” معرفی می‌شود. در نهایت برادر بزرگ‌تر حین خدمت در ارتش کرهٔ شمالی جنگ کشته می‌شود. سال‌ها بعد در قسمت جنوبی کاوش‌هایی صورت گرفته، بازمانده‌های جسد جین تائه شناسایی شده و فیلم با ادای احترام او به برادر بزرگ‌تر پایان می‌یابد.

این فیلم مردم کره را در بن‌بست جنگ، بر سر دوراهی کشته شدن یا برادرکشی نشان می‌دهد و بر خلاف کلیشهٔ رایج “شمالی‌های خشن، جنوبی‌های مؤدب”، تصویری نسبتاً واقعی از هر دو ارتش درگیر می‌نمایاند. جنگ کره در سال ۱۹۵۰ با عبور ارتش شمالی از مدار ۳۸ درجه آغاز و سه سال بعد در ۱۹۵۳ با پذیرش آتش‌بس متوقف شد.

نویسنده: فاطمه محمدی

………………………………….مطالب مرتبط………………………………….

تاریخچهٔ کشور کره

شبه جزیرۀ کره با نام باستانی «چوسان» در شمال شرقی آسیا واقع شده و طی تاریخ دو هزار ساله‌اش بیش از...

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها