آغاز جنگ‌های برون‌مرزی انقلاب فرانسه
مدت زمان : ۳ دقیقه

خلاصه

یکی از وجوه انقلاب فرانسه، جنگ‌های برون‌مرزی فرانسه انقلابی با دیگر کشورهای اروپایی در دوران پس از پیروزی انقلاب است.

متن کامل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد عامری پور
5 سال قبل

https://en.wikipedia.org/wiki/Lorraine
https://en.wikipedia.org/wiki/Alsace
جالبه بعد از دو تا جنگ جهانی آخر سر “آلزاس” و “لورن” با اینکه اکثریت جمعیتش آلمانی الاصل هستن میرسه به فرانسوی ها. اینم از اشغال گری فرانسوی های به اصطلاح “لیبرال” !!! امروزه آلمان به مراتب کوچکتر از امپراتوری پروس و بیسمارک “رایش دوم” و امپراتوری هیتلر “رایش سوم” هستش. (فقط ایالت کم وسعت آلزاس بیش از ۲ میلیون جمعیت داره که اکثرا آلمانی الاصلند ولی در حال حاضر زیر یوق دولت پنجم فرانسه!)
مردم اروپا ناسیونالیزم آلمانی را نژاد پرستی میدانند و لیبرتی فرانسوی را استقلال! در صورتی که برعکس است؛ ناسیونالیسم صرفا نژاد پرستی نیز ولی چون ضد یهودی بود اینطور خطاب شده (امروزه هم واژه Antisemitic که به معنی “ضد دین” و “ضد دین داران” هستش فقط منظورش “ضد صهیونسیم” هست و کلا به غیر یهودی ها را شامل نمیشود!) ؛در طرف دیگر فرانسوی های لیبرال کاملا خارج مرزها اینترنشنال و داخل نشنال هستند و لیبرتی فرانسوی (که به روش های یهودی بسیار نزدیک است!) یعنی اینکه آزادی و استقلال فقط برای نژاد ما خوب است ولی برای آلمانی ها،الجزایری ها،ویتنامی ها و مردم خاورمیانه بد!

یحیی
یحیی
5 روز قبل

آلزاس آلمانی زبان نیستند به یکی از گویشهای ژرمانیک تکلم میکنند همونطوری که ترکی آذربایجانی با ترکی استانبولی فرق داره ، در ضمن مذهب ،تاریخ و هویت و آداب و رسوم آلزاسی ها فرانسوی هست فقط زبونشون تشابهاتی با آلمانی ها داره مثل جمهوری آذربایجان که شب یلدا و عید نوروز و سیزده بدر داره و شیعه مذهب هم هستند