کارگران معادن، چرخ های ناپیدای رشد صنعتی آمریکا
مدت زمان : ۲ دقیقه

خلاصه

قانون عمومی معادن آمریکا که در سال ۱۸۷۲ تصویب شد (General Mining Act of 1872)، برای دو هدف عمده بود: نخست، تشویق شهروندان به استخراج ذخایر معدنی و بهره‌برداری از منابع و تبدیل آن به بزرگ‌ترین اولویت اقتصادی و شیوه استفاده از زمین‌های عمومی. دوم، دستیابی به «سرنوشت آشکار» و پیگیری این عقیده که سرنوشت […]

متن کامل

قانون عمومی معادن آمریکا که در سال ۱۸۷۲ تصویب شد (General Mining Act of 1872)، برای دو هدف عمده بود: نخست، تشویق شهروندان به استخراج ذخایر معدنی و بهره‌برداری از منابع و تبدیل آن به بزرگ‌ترین اولویت اقتصادی و شیوه استفاده از زمین‌های عمومی. دوم، دستیابی به «سرنوشت آشکار» و پیگیری این عقیده که سرنوشت آمریکا، گسترش آن به سمت غرب است. آن‌ها با تصویب قانون معادن، قصد داشتند تمام زمین‌های غیرقابل کشت امریکا را تبدیل به معادنی برای بهره‌برداری از ذخایر زیرزمینی کنند. باید گفت آمریکا در دستیابی به این هدف خود موفق بود. اما این موفقیت در ازای چه چیزی به دست آمد؟ … در همین راستا فایل تصویری زیر مروری کوتاه دارد بر وضعیت نامناسب کار در معادن در آمریکا در انتهای قرن ۱۹ و ابتدای قرن ۲۰.

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد عامری پور
5 سال قبل

همونطور که در کتاب ها و فیلم های زیادی خوندیم و دیدیم شرایط کار در معدن در قرن ۱۹ در آمریکا به قدری سخت بوده که از نازل ترین انسانها (البته با طبقه بندی خودشون) برای کا معدن استفاده میکردن, مثل زندانی ها که به کار اجباری میرفتن. از مهاجر های خارجی بخصوص فیلیپینی ها (زیر سلطه کاپیتالیسم آمریکا از قرن ۱۹ تا امروز) و چینیا در معادن استفاده میکردن.
یکی از خطراطی که همواره گردن گیر کارگران میشد جدا از ضررات زیست محیطی و آلودگی های معدن و بیماری ها؛ خطر استفاده از نیترو گلیسیرین بود که ماده انفجاری بود که تازه به تولید انبوه رسیده بودش. زیاد دیدیم داخل فیلم ها (مثلا “مشتی پر از دینامیت” سرجیو لئونه).