Search
فیلتر عمومی
تنها موارد دقیقا یکسان
جستجو در عناوین
جستجو در محتوای مطالب
فیلتر بر اساس نوع
برنامه‌ها
نوشته‌ها

Warning: filesize(): stat failed for /www/wwwroot/dorantv.net/files/S-1/RusRev/vids/The-Sacred-War-720.mp4 in /www/wwwroot/dorantv.net/wp-content/themes/DoranTV2/functions.php on line 277

Warning: filesize(): stat failed for /www/wwwroot/dorantv.net/files/S-1/RusRev/vids/The-Sacred-War-480.mp4 in /www/wwwroot/dorantv.net/wp-content/themes/DoranTV2/functions.php on line 291

Warning: filesize(): stat failed for /www/wwwroot/dorantv.net/files/S-1/RusRev/vids/The-Sacred-War.mp3 in /www/wwwroot/dorantv.net/wp-content/themes/DoranTV2/functions.php on line 305

خلاصه

یکی از مشهورترین سرودهای شوروی در جنگ جهانی دوم، سرود The Sacred War است. آiنگساز این اثر Alexander Vasilyevich Alexandrov و شاعر آن Vasily Ivanovich Lebedev-Kumach است. شعر این اثر در ۲۴ ژوئن ۱۹۴۱ منتشر و سپس آهنگ آن به سرعت ساخته شد و اولین اجرای آن در ۲۶ ژوئن در پایانه راه‌آهن بلوروسکای (Belorussky) در شهر […]

متن کامل

یکی از مشهورترین سرودهای شوروی در جنگ جهانی دوم، سرود The Sacred War است. آiنگساز این اثر Alexander Vasilyevich Alexandrov و شاعر آن Vasily Ivanovich Lebedev-Kumach است. شعر این اثر در ۲۴ ژوئن ۱۹۴۱ منتشر و سپس آهنگ آن به سرعت ساخته شد و اولین اجرای آن در ۲۶ ژوئن در پایانه راه‌آهن بلوروسکای (Belorussky) در شهر مسکو انجام گرفت. از این اثر اقتباس‌های مختلفی صورت گرفته است که از آن‌ها می‌توان به نسخه‌های آلمانی(Der Heilige Krieg)، کره‌ای(Jeong-ui-ui Ssaum-e) و مجاری(Fel, küzdelemre, hős haza) اشاره کرد.

در ادامه متن شعر این اثر(برگردان از متن انگلیسی شعر در صفحه ویکی‌پدیای انگلیسی مربوط به سرود) و یکی از اجراهای این اثر در سال‌های قرار گرفته است:

 

برخیز ای کشور بزرگ

برخیز برای مبارزه‌ای تا سرحد مرگ

علیه نیروی سیاه فاشیست،

علیه لشگر نفرین شده.

 

بگذار این خشم شریف

مثل یک موج بخروشد!

این جنگ مردم است،

یک جنگ مقدس!

 

ما غاصبان را عقب می‌رانیم

از هر قماشی که باشند.

متجاوزان و غارتگران،

شکنجه‌گران مردم.

 

بال‌های سیاه جرأت نمی‌کنند

بر فراز سرزمین مادریمان پرواز کنند،

بر زمین‌های وسیعش

دشمن جرأت ندارد پا بگذارد!

 

تیری شلیک می‌کنیم به پیشانی

فاشیست فاسد پلید،

برای این تفاله‌های بشریت

تابوت محکمنی خواهیم ساخت!

یکی از مشهورترین سرودهای شوروی در جنگ جهانی دوم، سرود The Sacred War است. آهنگساز این اثر Alexander Vasilyevich Alexandrov و شاعر آن Vasily Ivanovich Lebedev-Kumach است. شعر این اثر در ۲۴ ژوئن ۱۹۴۱ منتشر و سپس آهنگ آن به سرعت ساخته شد و اولین اجرای آن در ۲۶ ژوئن در پایانه راه‌آهن بلوروسکای (Belorussky) در شهر مسکو انجام گرفت. از این اثر اقتباس‌های مختلفی صورت گرفته است که از آن‌ها می‌توان به نسخه‌های آلمانی(Der Heilige Krieg)، کره‌ای(Jeong-ui-ui Ssaum-e) و مجاری(Fel, küzdelemre, hős haza) اشاره کرد.

در ادامه متن شعر این اثر(برگردان از متن انگلیسی شعر در صفحه ویکی‌پدیای انگلیسی مربوط به سرود) و یکی از اجراهای آن در ادامه آمده است:

برخیز ای کشور بزرگ

برخیز برای مبارزه‌ای تا سرحد مرگ

علیه نیروی سیاه فاشیست،

علیه لشگر نفرین شده.

 بگذار این خشم شریف

مثل یک موج بخروشد!

این جنگ مردم است،

یک جنگ مقدس!

ما غاصبان را عقب می‌رانیم

از هر قماشی که باشند.

متجاوزان و غارتگران،

شکنجه‌گران مردم.

 بال‌های سیاه جرأت نمی‌کنند

بر فراز سرزمین مادریمان پرواز کنند،

بر زمین‌های وسیعش

دشمن جرأت ندارد پا بگذارد!

تیری شلیک می‌کنیم به پیشانیِ

فاشیست فاسد پلید،

برای این تفاله‌های بشریت

تابوت محکمی خواهیم ساخت!

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد عامری پور
2 سال‌ها قبل

احسنت. ممنون بابت نشان دادن اجرای زنده این سرود (قبلا ندیده بودم). موسیقی و رسانه آنقدر قدرت داره که باعث میشه شوروی، فقط در استالینگراد ۱٫۵ میلیون کشته بده و آخ نگه! شهری که در جنگ دوم؛ بیش از ۲ میلیون جنازه در آن دفن شد (یکی از سه هدف عملیلیات بارباروسا در سال ۱۹۴۱ در کنار مسکوی کهن و لنینگراد چسبیده به دریای بالتیک).
جالبه که مارکسیست ها ادعا دارند مخالف دین هستند؛ حال آنکه یکی از برترین سرودهاشون “جنگ مقدس” نام داره! این هم از تزویر کمونیست های یهودی مسلکی که با طلا های کاپیتالیسم روتشیلدی و سواستفاده از خون و خشم توده ها، پرچم دهشتناک بدقواره شان را یوق گردن ملت های ستم دیده ای کردند؛ که قبل از این زیر سلطه امپریالیسم مونارشیستی بودند، و حالا باید به جای دیو سفید، این اژدهای سرخ بدقواره را تحمل کنند.
یه نکته ظریف در مقایسه سرود “پولیوشکا” و “جنگ مقدس” هست که در این دو کلیپی که زحمت کشیدید گذاشتین دیدیم: مردم برای پولیوشکا ب اون همه عظمتش بلند نشدند و در آخر کف و هورا سر دادن، ولی برای جنگ مقدس بلند شدند تا اجرا شه!

Pin It on Pinterest

Share This